Ana sayfa » Bilinçaltı ve Hipnotelkin » Bilinçaltı Telkin Nedir, Nasıl Yapılır?
Bilinçaltı ve Hipnotelkin

Bilinçaltı Telkin Nedir, Nasıl Yapılır?

Bilinçaltı telkin müzikleri ile zayıflama ve daha fazlası

Bilinçaltı Telkin bazı sorunlarınızın tedavisi, düzelmesi için ya da karakteristik özelliklerinizin ve davranışlarınızın değişebilmesi için bilinçaltına yerleştirilmesi amaçlanan sözlerdir. Yani beynimizin %98’i bilinçaltından geriye kalan %2’si ise bilinçten oluştuğuna göre hayatımızın %98’ini bilinçaltı yönetiyor, var ediyor diyebiliriz. Karşılaştığımız sorunlar veya hayatımızdaki değiştirmek noktalar için bilinçaltına müdahale etmek en akıllıca çözümdür.

Bu noktada ise devreye “Bilinçaltı Telkin”ler giriyor. Bilinçaltınıza değiştirmek istediğiniz bir konuda sanki zaten öyleymiş gibi söylenen sözlerdir telkinler. Bu telkinler belirli metotlarla hazırlanır ve belirli metotlarla bilinçaltına kalıcı olarak yerleştirilir. Bu noktada farkında olmadan o sözlerin gereğini yerine getiriyor olursunuz. Peki nasıl bir metotla hazırlanır ve bilinçaltına en hızlı, en kalıcı ve en etkili bir şekilde yerleştirilebilmesi için nasıl bir yol izlenmesi gerekir? Diye soracak olursanız ondan öncesinde bilinçaltı telkin örneklerine bir bakalım;

  • İnsanlar umurumda değil
  • İnsanların benim hakkımda ne düşündükleri önemli değil
  • insanların hayatımı yönetmesi mümkün değil
  • kendi hayatımı ancak kendim yönetirim
  • kendi hayatımı ancak kendim şekillendirebilirim
  • kendi hayatımın kararlarını sadece ben verebilirim

Gibi görmüş olduğunuz şekilde yukarıda bulunan birkaç telkin sözcüğü bulunmaktadır. Bunlar kişi kendi kendine söyleyecekse bu kalıpta olabilir. Bu yukarıdaki örnek telkinler “insanlardan bunalmış, insanların etkisi altında kalan, insanlara hayır diyemeyen” kişilerin bu özelliğini tersine çevirebilmek için oluşturulmuştur.

İşte bu yöntem sizin yanlış içten içe sahip olduğunuz inançlarınızdan (bu inançları fark etmeseniz bile) kaynaklı verdiğiniz tepkilerdir. Bilinçaltınızdan bu inançları değiştirmeye yönelik teknikleri içeren Çekirdek İnanç konusunu da buradan okuyabilirsiniz.

Bilinçaltı Telkin Nasıl Yapılır?

Bunun birçok yöntemi vardır. Hepsinden kısaca sırasıyla bahsedeyim. Kendinize en uygun olanı kullanıp deneyebilirsiniz. Bilinçaltı Zayıflama Telkinleri kullanarak zayıflayabilir miyim? şeklinde aldığımız sorulara da buradan cevap verelim. Kilo alma durumunuz, çok yemek yeme veya hareketsiz kalma gibi kiloya sebep olan durum depresyon vb. gibi psikolojik bir durumsa evet bu psikolojik duruma yönelik bilinçaltı tedavisi uygulanır ve sorunu  kökten çözmüş olursunuz ancak bilinçaltı zayıflama telkinleri diye bir şey yoktur. Yani bilinçaltınıza “ben zayıflıyorum” gibi bilinçaltı telkin sözleriyle inançlar yerleştirmeniz bir işe yaramayacaktır. Ancak metabolizmanızla alakalı bir problemse doktora gitmenizde fayda olacaktır.

Ayna Karşısında

Bu metot aynanın karşısına geçip kendi gözlerinize bakarak olması gereken şeyin “sanki olmuşcasına” söylemenizle yapılır. Bunu yaparken gerçekten inanmanız, inandığınızı hissetmeniz ve onun etkisine girmeniz gerekir. Ayna karşısında kendinize söylerken bunu “sen” dilinde de söyleyebilirsiniz.

Uyumadan Önce

Bu teknikte ise gece uyumak üzere yattığınızda biraz gevşeyene kadar zihninizi dinleyin, ona akan düşünceleri izleyin. Ardından iyice gevşediğinizde ve uykuya dalmak üzere olduğunuzu hissettiğinizde kendinize bu telkinleri söyleyin. Söylerken hayalinizde canlandırın ve gerçekten bunların olduğuna inandığınızı da hissedin. Beyin uykudan hemen önce düşündüğü şeyleri gece uyurken işler, bu da bilinçaltına işlemesini sağlayabilmektedir.

Bir Arkadaşınıza Söyleyin

Bu yöntem de çok etkili bir yöntemdir. Diğerlerine göre daha etkili de olabilir, tabii bunu deneyerek kendinize göre bakmalısınız. Önce yöntemden sonra da neden daha etkili olabildiğinden bahsedeceğim. Bir arkadaşınızla konuşun, sohbet edin. Ya da ailenizden biri olabilir. Çevrenizdeki herhangi biri. Ancak ona “bilinçaltı telkin yapacağınızdan” falan bahsetmeyin, yani her şey doğal işlesin. Konuştuğunuz konuyu kendinize telkin vermek istediğiniz konuya getirin. Ardından arkadaşınıza ya da her kimse, bu telkinleri sanki siz zaten öyleymişsiniz gibi söyleyin. Örnek vermek gerekirse;

“Biliyor musun, insanların hakkımda ne düşündükleri umurumda değil, kendi hayatımı kendim yönetirim”

Gibi. Böylece burada her şey doğal işlediğinden, siz de karşınızdaki kişiye bunu gerçek bir şeymiş gibi söylediğinizden dolayı isteseniz de istemeseniz de beyniniz buna “gerçekten” inanıyor. Çünkü karşınızdaki insanlara çoğunlukla “gerçekte” olan şeyleri söyleriz, bu da onlardan biriymiş gibi işliyor. İnanma katsayısı bu yöntemde yüksek olduğundan dolayı bilinçaltına yerleşebilme etkisi de bilinçaltı olumlama telkinlerini kendi kendinize söylemeye oranla oldukça yüksektir.

En Etkili ve Direkt Yöntem

Bilinçaltı telkin müziklerini duymuşsunuzdur. Ancak şimdi bahsedeceğim ürün çok daha farklı ve kapsamlı bir set. telkinleri barındıran Hipnotelkin setlerini kullanmaktır. Nasıl yani? Şöyle, bahsettiğimiz setlerin içerisinde konuyla alakalı telkin mesajları Subliminal Mesaj yani “Gizlenmiş Mesaj” şeklindedir. Bu da bu mesajların bilincinize takılmadan, herhangi bir inanç direncine çarpmadan direkt olarak fark edilmeyip bilinçaltına akmasını sağlar. Gizli olduğundan dolayı bilinçli olarak fark edemezsiniz zaten olay da burda başlıyor fark edemediğinizden direkt olarak bilinçaltınıza yerleşiyor.

Her sorun için ayrı ayrı hazırlanmaktadır bu setler. Örneğin depresyon için ayrı, özgüven patlaması için ayrı, sosyal fobi için ayrı hazırlanmaktadır. Her bir soruna sebep olabilecek nedenleri değiştirecek mesajlar titizlikle hazırlanır. Bu mesajlar Video görüntüsünün içerisinde 25. kare metoduyla yerleştirilir. Bu metot reklam dünyasından size tanıdık gelmiştir. Reklamlarda bizlere 25. kare yöntemiyle subliminal mesajlar verildiğini ve bilinçaltımıza etki ederek marka bağımlılığı yaratıldığını duymuşsunuzdur. Aynı yöntem tedavi amacıyla kullanılmaktadır.

Setin içerisinde ek olarak subliminal gizlenmiş telkinler içeren bir müzik de yer alıyor. Bu bildiğiniz bilinçaltı telkin müzikleri tekniklerini biraz daha ses ortamında geliştirerek hazırlanmış, frekans kayıplarının önüne geçilmiştir. Siz müziği dinlerken arkada düşük frekansta gizlenmiş olarak ilgili telkinler sizin bilinçaltınıza okunuyor aslında. Son olarak bir de hipnoterapi simülasyonu yer alıyor. Bu simülasyonu 5-10 dakika yatarak uyguluyorsunuz sizi hipnoz haline sokuyor ve telkinleri hipnoz ederek size yerleştiriyor. Bu setleri 21 gün kullanmanız durumunda 21 gün içerisinde hedefinize ulaşabiliyorsunuz.

Setleri incelemek ve satın almak için buradan tüm setlere göz atabilirsiniz.