Ana sayfa » Bilinçaltı ve Hipnotelkin » Hipnozla Tedavi
Bilinçaltı ve Hipnotelkin

Hipnozla Tedavi

Hipnoterapi tedavisi

Hipnozla tedavi konusu ilgimizi kolay bir tedavi yöntemi olduğundan dolayı çekmektedir genelde. Aslında pek de kolay olduğu söylenemez, çünkü hipnozla tek seferde aniden tedavi gibi bir durum söz konusu değildir ama burada hipnozla tedavinin ilgi çekiciliği bu yöntemin kesin ve güçlü etkiye sahip olmasından dolayıdır. Yani ilaçlarla tedavi, farklı terapi yöntemleriyle tedaviye kıyasla hipnoz çok daha kesin tedavi yöntemi ve daha güçlü etkilere sahip bir yöntemdir. Bu nedenle bu yöntem hakkında biraz bilgisi olan kişiler genelde hipnoz tedavisini sıklıkla tercih etmektedirler.

Peki Hipnoz tedavisi nedir, nasıl olur?

 

Hipnoz Tedavisi Nedir?

Hipnoz tedavisi psikolojik problemler, bilinçaltından kaynaklanan problemlerde doğrudan sorunu bilinçaltından çözmeyi amaçlamaktadır. Bunun için ise bilinçaltında değiştirilmesi gereken sahip olunan inancı bulur, buna çoğunlukla çekirdek inanç adı verilmektedir. Çekirdek inanç bilinçaltınızda uzun süre boyunca etki bırakan ve adeta karakteristik yapınız haline gelen inanç parçalarınızdan biridir. Sizin davranışlarınız da içsel inançlarınızın bir dışa yansımasıdır zaten.

Bu durumda hipnoz bilinçaltına doğrudan girip sahip olunan inancın tam tersi veya değiştirilmesi gerektiği yönünde olan mesajı yerleştirmeye çalışır. Bu durumda yeni gelen veri eski sahip olunan veriyle yer değiştirir. Yani normalde siyaha beyaz diyen bir bilinçaltına hayır bu beyazdır, bu da siyahtır şeklinde tam tersi bir durum empoze edilerek inanç o yönde değiştirilir.

 

Böylelikle bilinçaltında hedeflenen değişim meydana gelmiş olur.

 

Hipnozla Tedavi Nasıl Yapılır?

Hipnozla tedavi nasıl yapılır

Hipnozla tedavi yöntemi çok eski yıllara dayanan bir yöntemdir. Ancak günümüzde artık bilgisayar ortamlarında oline oolarak internet üzerinden dahi yapılabilmekte, hazır hipnoz ürünleri üretilerek bunlar kullanılabilmektedir. Teknolojinin getirdiği bu kolaylık ve hipnozun gelişme süresi bu tedavi yöntemini tercih edecek kişilerde oldukça etkili değişimler yaratmakta ve fayda sağlamaktadır.

Hipnozda bilinç devre dışı bırakılır ve doğrudan bilinçaltına ilgili mesaj empoze edilir. Bilinci devre dışı bırakmanın birçok yöntemi vardır. Bilinci oyalayarak bilinç başka bir şeye odaklanmışken bilinçaltına farklı bir mesajı yerleştirmek yöntemlerden biridir. Ya da bilincin fark edemeyeceği şekilde gizlenmiş olarak da bilinçaltına sızdırılması mümkün olabilmektedir. Aslında telkin cd, telkin mp3, subliminal müzik gibi isimlerle bildiğiniz piyasadaki ürünlerin de kökeni hipnoza dayanmaktadır.

 

Hipnozla tedavi süreklilik ve düzenlilik isteyen bir süreçtir. Yani size 21 gün boyunca her gün şunu uygulayın denildiyse bu durumda 12. gün uygulamayıp 13. günden itibaren devam edemezsiniz. 3-4 gün dinlenip en baştan 1. günden tekrar başlamanız gerekir. Çünkü beyinde yeni sinir ağlarının oluşması 21 günlük bir sürece bağlıdır ve bu süreçte oluşan yeni bilgiye ait bu sinir ağları süreklilik sayesinde oluşur. Yani sürekli gelen mesajlar için bilinçaltında bir yuva hazırlanmaya başlanır. 21 günün sonunda ise tedaviyi tamamlamış olursunuz. Böylelikle hedeflediğiniz amaca ulaşmış olursunuz.

 

Hipnoz Tedavisi Ücretleri

hipnoterapi seans ücretleri

Hipnoz tedavisi çeşitli şekillerde yapıldığından dolayı ücretleri değişkenlik gösterebilmektedir. Dolayısıyla birebir yüz yüze seans halinde uygulanacak olan hipnoterapi seansları fiziksel olarak randevu alarak gitmeniz gereken belirli periyotlarla giderek tedaviyi tamamlamanız gereken bir süretir. Bu her bir seansın ücreti 300 lira gibi bir rakamdan başlayıp daha yüksek rakamlara kadar çıkabilmektedir.

Ayrıca bir de bilgisayar ortamında teknik ekipmanlar kullanılarak hazırlanan hipnoz setleri vardır. Bunlar belirli sorunlara odaklı olarak hazırlandığından dolayı bir kez hazırlanır ve birden fazla kişiye satılabilir. Bu durumda sosyal fobi için ayrı bir hipnoz seti, depresyon için ayrı bir hipnoz seti, sabah erken kalkabilme üzerine ayrı bir hipnoz seti gibi farklı farklı türlerde ayrı ayrı hazırlanmaktadır. Biz de bu türde hazırladığımız hipnotelkin setlerininiçeriği biraz daha zengindir. İçerisinde 1 adet gizlenmiş (subliminal) tedaviyle ilgili mesajlar bulunduran bir adet müzik, 1 adet de gizlenmiş (subliminal) tedaviyle ilgili görüntülü mesajlar bulunduran video ve bir adet de evde uzanarak açıp uygulayabileceğiniz hipnoz simülasyonu bulunmaktadır. Bunların kullanımına ve bu süreçte nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine dair de bir adet kullanım kılavuzu bulunmaktadır. Bu şekilde set halinde her bir sorun çin ayrı ayrı hazırlanmış olan farklı hipnotelkin setlerine göz atabilirsiniz. Fiyatlarını direkt sayfa üzerinden inceleyebilir, içeriklerini kontrol edebilirsiniz. Bunun için buraya tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

 

Hipnozla İngilizce

Hipnozla İngilizce öğrenilir mi gibi birçok soru da alabilmekteyiz. Yeri gelmişken bunu bu yazıda cevaplandırayım. Hipnozla İngilizce öğrettiğini iddia eden bazı ürün ve siteler, firmalar mevcut. Ancak işin tekniği olarak nasıl bir yol izlendiğ ürünlerin nasıl üretildiği konusunda teknik açıdan bilgimiz olmadığından işe yarar veya tamamen palavradır diyemeyiz. Bu konuda verebileceğimiz tek tavsiye dikkatli olup incelemeniz, içeriğini incelemeniz, kullanan kişilerin yorumlarını incelemeniz ve tüm bunları değerlendirerek satın alma veya almama kararına varmanızdır.

Hipnozu sadece belli alanlarda düşünmeyin. Aşağıdaki birçok alanda hipnoz uygulanmaya çalışılıyor günümüzde. Tabii bu konulardan hangileri fayda sağlıyor gerçekten ve doğru uygulanıyor ya da hangileri yalnızca cezbetmekle kalıyor tartışılabilir.

  • Hipnozla ingilizce öğrenme
  • hipnozla zayıflama
  • hipnozla sınava çalışma ve eğitim
  • hipnoterapi seansıyla vajinismus
  • hipnozla cinsel sorunlar

gibi

Biz üretmiyoruz ingilizce konusunda, zayıflama konusunda çünkü bu uzmanlık alanımız değil. Uzmanlık alanımız olmadığından dolayı böyle bir konuda herhangi bir ürün veya hizmetimiz bulunmamaktadır.  Hipnozla Eğitim daha farklı bir konudur. Bizim hipnoz ürünlerimiz yalnızca değişim ve gelişim meydana getiren ürünlerdir. Özgüven, erken uyanma, depresyon, neşe patlaması, takıntı hastalığı gibi konularda değişim yaratan üretimlerimiz var. Bilinçaltıyla ingilizce öğretebilme konusu biraz daha farklı bir alan.

Ürünleri incelemek için anamenüdeki “Hipnotelkin Seti Satın Al” butonuna tıklayabilirsiniz. Soru ve sorunlarınız için sağ altta bulunan canlı chat bölümünü kullanabilirsiniz ya da ana menüzdeki iletişim sayfasından yazarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Etiketler